Ślub to z pewnością wielkie wydarzenie i wyjątkowy dzień w życiu każdej narzeczonej pary. Od tego dnia w końcu oficjalnie dzielić będą oni wszelkie radości i smutki i formalnie staną się jedną rodziną. Jest to dzień tyleż piękny i pełen wrażeń, co jednocześnie stresujący i wyczerpujący. Nowożeńcom zależy przecież, by wszystko wtedy odbyło się idealnie, a cały wcześniej skrupulatnie ułożony plan został wykonany w stu procentach. Załatwianie ślubu, wesela i wszelkich formalności nie należy przecież do spraw najszybszych, najprostszych i najtańszych. Jest wręcz przeciwnie, wiąże się to z mnóstwem planowania, załatwiania i nieraz wręcz kosmicznymi wydatkami.

Zacząć przecież trzeba od ustalenia odpowiedniego terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego, złożyć wszelkie potrzebne wnioski, ustalić szczegóły i uiścić opłatę. wydatki ślubneWiększość par decyduje się także wziąć (najczęściej tego samego dnia) ślub kościelny. To wiąże się z chyba jeszcze większymi wydatkami i stresem przy załatwianiu. Do tego dochodzą przecież nauki przedślubne, spowiedź przedślubna, uzyskanie wszelkich potrzebnych zaświadczeń i złożenie ich. Do tego wielu nowożeńców decyduje się na dodatkowe upiększenie tej ceremonii wyjątkowym motywem muzycznym, zatrudniając utalentowaną skrzypaczkę. Do wszystkiego dochodzi jeszcze dojazd do Kościoła i następnie z Kościoła do sali weselnej. Często w tym celu wynajmowane są przecież limuzyny, bryczki z koniami czy też jakiś znany, luksusowy samochód w klasycznym typie. To wszystko pochłania wręcz niebagatelne koszty.

Osobną kategorią wydatków są wszystkie te, które młodzi ponoszą w związku z zabawą weselną. Wynajęcie hali w ciekawej i urokliwej lokalizacji, a najlepiej takiej, która da dodatkową możliwość wyjścia i przewietrzenia się, do tego jej dekoracja balonami i innymi gadżetami. Opłacenie całej obsługi, kucharzy i kelnerów wraz z ogromnym kosztem całego wyżywienia, wszelkich przekąsek i alkoholu, jeżeli ten będzie spożywany. Do tego do kompletu kamerzysta, fotograf i najczęściej dyskotekowy (choć nie koniecznie) zespół muzyczny.

Spore wydatki pochłania także odpowiedni strój, bo wiadomo przecież, iż na swój ślub trzeba wyglądać olśniewająco. Pan obowiązkowo w gustownym i dobrze skrojonym garniturze wysokiej jakości i z atrakcyjnymi dodatkami jak krawat czy spinki do mankietów. Pani z kolei ma tutaj duże pole do popisu, bo suknie ślubne występują w bardzo wielu modelach i stylach. Jeżeli chodzi o niebanalne suknie ślubne (zob. annakara.com) jest podobno miastem (wszak to stolica), w którym dostać można najbardziej ekstrawaganckie, olśniewające i ciekawe projekty.