Rozwój nowoczesnych technologii pozwolił na opracowanie wielu rozwiązań, które mają na celu między innymi podnoszenie bezpieczeństwa. Należą do nich także różne systemy monitoringu wykorzystujące kamery. Takie metody stają się coraz bardziej dostępne i posiadają bardzo wiele zalet.

Telewizja przemysłowa istnieje od bardzo wielu lat i znajduje coraz więcej różnorodnych zastosowań.
Na upowszechnienie tej metody monitoringu w dużym stopniu wpływa rozwój technologii oraz wprowadzanie różnego rodzaju udoskonaleń w tego typu systemach. Na pewno nie bez znaczenie jest bardzo duży wzrost jakości obrazu otrzymywanego z niedużych kamer przemysłowych. Inną zaletą nowoczesnych systemów tego typu jest także możliwość zapisywania oraz przechowywania danych w formie cyfrowej. Coraz większą popularnością cieszą się także kamery, które umożliwiają obserwowanie różnych miejsc na żywo za pośrednictwem internetu.

8539226216_cd71f9d4bb_o

Takie udoskonalenia wpływają na to, że system telewizji przemysłowej można wykorzystać do bardzo wielu zastosowań.
Stosunkowo przystępne ceny samych kamer wpływają na to, że coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie takiego systemu na prywatnej posesji. Jest on również wykorzystywany w dużej liczbie prywatnych firm. Można go znaleźć w:

  • sklepach
  • galeriach handlowych
  • parkingach.

Systemy telewizji przemysłowej rozwijają się przede wszystkim w dużych miastach – gdzie mają bardzo dużo zastosowań. W takich ośrodkach można także bez problemu znaleźć firmy specjalizujące się w takich usługach jak przygotowywanie monitoringu, montaż anten oraz w sprzedaży różnych elementów i urządzeń. Kamery można także znaleźć na ulicach – są one wykorzystywane głównie przez policję, która chce w ten sposób ograniczyć przestępczość oraz zwiększyć wykrywalność sprawców. Jednym z miast, w których działa rozbudowany system monitoringu jest Kraków.

Jakie zalety wynikają ze zwiększenia obecności kamer w przestrzeni publicznej?
Na pewno jak już to zostało powiedziane jest to wzrost bezpieczeństwa. Przeciwnicy takiego rozwiązania mogą twierdzić, że obecność monitoringu wcale nie odstrasza sprawców i pomimo kamer i tak dochodzi do różnych przestępstw. Nie da się ukryć, że systemy tego typu nie zlikwidują całkowicie przestępczości, ale nie można także twierdzić, że nie przynoszą dobrych rezultatów. Przykładem skutecznego działania tego typu rozwiązania są między innymi sklepy, gdzie kamery mają na celu przede wszystkim zapobieganie kradzieżom. Dzięki takim systemom można znaleźć sprawcę, ale przede wszystkim skutecznie zniechęcać osoby, które chcą wynieść różne produkty bez płacenia.

8552113956_8aa607b001_o

Chociaż montaż systemów telewizji przemysłowej jest związany z kosztami – często okazuje się bardzo opłacalną inwestycją. Trzeba pamiętać, że przestępstwa, takie na przykład jak kradzieże, również prowadzą do różnego rodzaju strat finansowych. Dlatego zazwyczaj lepiej jest skupić się przede wszystkim na skutecznym zapobieganiu takim wydarzeniom i montować systemy podnoszące bezpieczeństwo.

źródło: http://delsat.pl/oferta/instalacje/instalacje-antenowe-rtv-sat.html