Każda śmierć jest tragedią. Osoby, które zostają na ziemi, muszą uporać się ze stratą, która jest bardzo bolesna i ciężka do przetrawienia. Rozumiemy, że każdy ma prawo do przeżywania żałoby na własny sposób i uporania się z nią.

międzynarodowy transport zmarłych

 

Sytuacja dodatkowo komplikuje się, kiedy zmarła osoba przebywała w czasie śmierci za granicą. Jeśli rodzina pragnie, by spoczęła w swoim rodzinnym kraju, zachodzi konieczność zorganizowania transportu ciała z zagranicy. Wiąże się to z koniecznością dopełnienia wielu formalności, na które rodzina zmarłego może zwyczajnie nie mieć siły, przygnieciona ciężarem straty.

Międzynarodowy transport zmarłych

Nasza firma „Epitafium” działa na terenie kraju od 1992 roku. Naszym zadaniem jest pewny i bezpieczny przewóz zwłok z zagranicy, nawet jeśli chodzi o najdalszy zakątek świata. Organizujemy również formalności związanie z koniecznością załatwienia transportu drogą morską lub lądową.

Wiemy, jak trudny jest dla rodziny czas po śmierci ukochanej osoby, dlatego załatwienie wszystkich niezbędnych dokumentów i formalności bierzemy na siebie. Wszystkie wymagane czynności przy transporcie zwłok wykonujemy w pełnym poszanowaniu dla samego zmarłego, jak i zasad jego wiary.

Stała współpraca z zakładami pogrzebowymi na terenie całego kraju oraz z konsulatami gwarantuje, że całość transportu załatwimy tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Naszym zadaniem jest zdjęcie tego ciężaru z barków pogrążonej w sutku rodziny i pozwolenie im na smutek i żałobę.

Zasady transportu zmarłych

O sprowadzenie ciała z zagranicy mogą ubiegać osoby spokrewnione ze zmarłym maksymalnie w czwartym pokoleniu.

Warto też wiedzieć, że trumna sprowadzona do kraju musi pozostać zamknięta – nie ma możliwości otwarcia jej w celu pożegnania się ze zmarłym. Trzeba to zrobić w kraju jego śmierci. Można też poprosić o zrobienie zdjęcia przez pracowników firmy pogrzebowej, by móc zachować w głowie obraz ukochanej osoby.

Przewóz zwłok z zagranicy musi odbywać się z przestrzeganiem zasad obowiązujących w danym kraju. Po pierwsze, pojazd do przewozu trumny lub urny musi być przystosowany specjalnie do tego celu oraz powinien być specjalnie oznakowany.

Przed przystąpieniem do procedury przewozu, należy skierować wniosek do prezydenta lub starosty miasta, w którym ma być pochowany zmarły. Na podstawie wydanego przez niego zezwolenia, konsul kraju, w którym osoba zmarła, wydaje dokument uprawniający do przewozu zwłok. Dokumenty przesłać można nawet przy pomocy faksu, co znacznie skraca cały proces.

Zobacz więcej: http://www.epitafium-przewozy.pl