Po całym tygodniu roboczym, nadchodzi oczekiwany przez większość rodaków – weekend. Jest to czas, od którego oczekujemy wielu przyjemności. Dla jednych przyjmuje on formę biernego odpoczynku, inni całą swą dusza i ciałem wolą jego aktywną formę. Dobra muzyka to jest to, czego trzeba na wolny wieczór dla miłośnika tanecznych rozrywek. I tutaj pojawia się rola Dee Jay’a, a w skrócie rzecz biorąc – Dj’a, klubowego mentora. W dużej mierze od niego zależy sukces wielu eventów. To on sprawia, że muzyka płynąca do uszu, porywa ciała.

Co cechuje dobrego Dj’a? Oprócz wrodzonej pasji i uwielbienia dla muzyki, dobry Dj jest swego rodzaju psychologiem. Przewiduje potrzeby swoich odbiorców, dostosowuje do ich nastrojów rytm imprezy. Wykorzystując swój talent, może poprawić nastrój i uczynić wieczór o wiele lepszym, niż dany delikwent go sobie wyobrażał. Cechuje się, więc ogromną wiedzą w sferze muzycznych gatunków i dobiera je do aktualnych trendów. To tak od strony parkietu.

impreza z dj'em

Nie zapominajmy jednak również o stronie technicznej. Cały ten sprzęt, który pod wprawnymi palcami Dj’a tworzy całość słuchowych wrażeń, jest dla niejednego laika istną zagadką. Nasz Dj, posiada zaś wiedzę i umiejętność korzystania z owych czarodziejskich przyrządów. Umiejętnie kontroluje dźwięk, wyczuwa rytm, dobiera tempo – niczym magik czaruje falami dźwiękowymi. To, czego potrzebuje, aby nas oczarować to prosto mówiąc: źródło dźwięku(np. gramofon), urządzenie, na którym może nim manipulować ( w wersji mniejszej – mixery, w koncertowej – konsole) oraz takie, które cały jego wysiłek nagłośni.

Kto może zostać Dj’em? Każdy, kto tylko czuje w swej głowie niepohamowaną chęć wstąpienia w progi Dj’ingu. W dobie Internetu nie trudno zdobyć odpowiednie informacje, które pomogą zebrać podstawowy sprzęt. Na początek, ten do własnego skromnego użytku. Z czasem, gdy sława nas wyprzedzi przyda się oczywiście ten solidniejszy, dla większego grona odbiorców, tak bardzo łaknącego naszych zdolności. Dlaczego, więc nie próbować? Od domowych pieleszy do profesjonalnego Dj’owania – tak dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Zawód prowadzony pasją i mamy tłumy odbiorców, co prowadzi do zadowolenia każdej ze stron.

Profesjonalnego Dj’a znajdziemy najprościej w sieci, na przykład korzystając z popularnej wyszukiwarki Google wystarczy wpisać przykładowo Dj czy Dee Jay plus lokalizację. Oczywiście jeśli szukamy konkretnego Dj’a to wpiszmy jego pseudonim artystyczny. Pamiętajmy jednak, że nie mając żadnej wiedzy o Dj’u najlepiej na jego stronie internetowej sprawdzić osiągnięcia czy certyfikaty jakimi może się pochwalić, przykładowo zobaczyć coś takiego można na http://djbarti.pl, będzie to w jakimś stopniu gwarancją jego muzycznych umiejętności.