Czapki z daszkiem początkowo przeznaczone były jedynie dla sportowców. Ich głównym celem, miała być ochrona przed deszczem, wiatrem oraz słońcem. Czapki te jednak szybko zyskały sympatię nie tylko osób aktywnych fizycznie.

Pierwsze czapki pojawiła się w XIX wieku, jednak daleko im było do dzisiejszych bejsbolówek czy kaszkietów. Dawniej, daszki czapek wykonane były z tekturki a część chroniąca głowę nie posiadała tylu ozdób ani kolorów. Normą natomiast stały się czapki z barwami, napisami oraz grafikami znanych klubów sportowych. Na szczęście z czasem zaczęto bawić się modą i stopniowo zmieniać wygląd czapek, traktując je niemal jako biżuterię. Takie okrycie głowy zaczęli doceniać zarówno chłopcy, jak i dziewczyny (bez względu na wiek). Pomimo coraz większego zainteresowania, masowa produkcja rozpoczęła się dopiero w latach 50. ubiegłego wieku – a więc stosunkowo niedawno.

Przez lata wygląd czapek z daszkiem praktycznie nie zmieniał się. Dlatego wielkim zaskoczeniem było wprowadzenie podziału na dwa typy czapek: snapback i full cap. Ta pierwsza posiada wyprofilowany tył, a by jeszcze lepiej dopasować ją do kształtu głowy można modyfikować jej szerokość wedle potrzeb. Druga zaś charakteryzuje się płaskim daszkiem i brakiem regulacji rozmiaru.

Wraz z pojawieniem się czapki snapback, pojawiły się też zupełnie nowe materiały. Przede wszystkim na rynek weszły czapki lekkie i przewiewne, idealnie sprawdzające się w czasie największych upałów. Współczesne bejsbolówki świetnie sprawdzają się podczas zmiennej pogody. Nadal pełnią funkcję ochronną przed deszczem, wiatrem i słońcem. Jednak nie pełnią jedynie tej funkcji. Teraz czapki to element garderoby, nadający całej stylizacji odpowiedniego charakteru.

Czapka snapback, to wyrazisty dodatek, który idealnie sprawdza się w wielu stylizacjach zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ci bardziej odważni noszą czapki z daszkiem nawet do garnituru czy innej kreacji wieczorowej. Jednak najczęściej czapkę taką nosi się do casualowego, ulicznego stylu wraz ze sportowymi ubraniami i butami.

Czapka snapback dobrze wygląda w zestawieniu z jeansami czy spodniami typu baggy. Jednak można ją nosić również ze zwykłymi dresami czy krótkimi spodniami. Snapback dodaje luźnego charakteru prostym koszulkom, T-shirtom czy topom. Interesująco prezentuje się w zestawieniu z koszulą, sportowymi butami i mniej sportowymi spodniami. Oczywiście czapki te idealnie komponują się z bluzą z kapturem bądź sportową kurtką. Pasują każdemu, kto czuje się dobrze w sportowym stylu.

Więcej o snapbackach przeczytacie na blogu poświęconym ich tematyce, który znajduje się pod tym adresem: czapki-snapback.pl