Jak wszystkie sklepy, również sklepy internetowe z odzieżą damską oraz męską mają swoje wady i zalety. Jedni bowiem wolą robić zakupy odzieży damskiej oraz męskiej w tradycyjnych sklepach, inni natomiast preferują typowe sklepy internetowe z odzieżą damską, w których mogą zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Jest to chyba jedna z najważniejszych zalet, ze chcąc zrobić zakupy odzieży damskiej jak sukienki na wiosnę, czy inne modne sukienki, możemy zasiąść na swoim ulubionym fotelu i bez wychodzenia z domu mamy zakupy zrobione.
Inna zaleta robienia zakupów w sklepie internetowym z odzieżą damską, to przede wszystkim tania odzież damska, czyli tanie sukienki na lato oraz inne pory roku, oraz tania odzież męska, jak tanie spodnie i inne części garderoby męskiej. Właściciel takiego sklepu internetowego ma zdecydowanie mniejsze koszty związane z prowadzeniem działalności, dlatego między innymi może pozwolić sobie na obniżenie cen swoich produktów, z drugiej zaś strony w Internecie mamy tak ogromną konkurencję, iż każdy sprzedawca prowadzący sklep internetowy z odzieżą damską męską czy dziecięcą, musi dostosować się do rynku konkurencji i obniżyć ceny, jeżeli chce, aby jego towar schodził na bieżąco. Kolejna zaleta sklepu w sieci to na pewno możliwość kupienia sukienki ze sklepu w warszawie, gdzie kolekcje trafiają najszybciej, mieszkając nawet na największej wsi oddalonej od miasta o kilkadziesiąt kilometrów.
Dzieje się tak, ponieważ w Internecie nie ma granic miejscowych. Tak samoż możemy zakupić modną sukienkę z Londynu, czy innego zagranicznego miasta na świecie. Czy zatem sklep internetowy z odzieżą damską oraz męską, czy też sklep z sukienkami w sieci ma jakieś wady? Tak, oczywiście że ma. Po pierwsze nie możemy dotknąć kupowanego produktu, niezależnie od tego czy jest to modna sukienka, czy nowy telewizor, w sieci kupujemy „w ciemnio” nie dotykając i nie sprawdzając jakości produktu, choć mamy na każdy produkt określoną gwarancję i możemy każdy produkt zwrócić. Innych wad sklep internetowy nie posiada.