Kiedy w kinach pojawia się nowy film fantasty, każdy z nas ciekawy jest jego fabuły oraz całej akcji, bowiem filmy fantastyczne dostarczają nam nie lada emocji i ogromnych wrażeń. Kiedy zaś pojawia się seria filmów fantasty, na podstawie słynnych książek fantastycznych, jak na przykład Władca Pierścieni, niemalże każdy pragnie zobaczyć ten film właśnie w kinie.

Bowiem zupełnie inaczej ogląda się ekranizację filmową w kinie, a zupełnie inaczej we własnym domu, gdzie nie tylko nie ma tyle osób co w kinie, specjalnego popcornu i coli, lecz nie ma tylu efektów dźwiękowych i tak ogromnego ekranu, na którym wszystkie postacie fantasty są większe, a przy tym bardziej fascynujące. Oczywiście duże znaczenie ma jakość nagranego filmu oraz sposób interpretacji książki, w przypadku Władcy Pierścieni, ekranizacja słynnej książki stała się bestsellerem i hitem kin na wiele miesięcy, toteż niemalże każdy miłośnik filmów oraz opowiadań fantastycznych musiał zobaczyć ten film w kinie, nawet ci którzy na co dzień nie oglądają filmów fantasty, poszli do kina za namową znajomych i przyjaciół.

Nie da się opisać wrażeń przeżytych podczas oglądania wojny elfów, krasnoludów, drzew oraz innych stworzeń z ogromnymi siłami zła, nie da się również opowiedzieć tego wspaniałego filmu, trzeba go koniecznie zobaczyć. Dlatego jeżeli jesteśmy miłośnikami filmów i opowiadań fantasty, wiemy co to prawdziwa dawka grozy, fantastyki, bowiem mamy z nią do czynienia na co dzień. Jeżeli zaś nigdy nie byliśmy zwolennikami tematyki fantastycznej w książkach oraz filmach, wystarczy abyśmy obejrzeli jeden z najlepszych filmów fantastycznych ostatnich lat, jakim jest właśnie Władca Pierścieni, abyśmy polubili i docenili filmy oraz opowiadania fantastyczne, gdzie w roli głównej występują elfy, krasnoludy, ogry, smoki oraz inne stwory wymyślone przez ludzką wyobraźnię.