Gracz ślepo wierzy, że nie może przytrafić się mu nic złego. Bo niby czemu? Skoro cały czas idzie mu dobrze i do tej pory wygrał duże pieniądze. Przecież może być tylko lepiej. Jednak życie bywa okrutne. W jednej chwili możemy wygrać w pokera dziesiątki tysięcy złotych, natomiast w drugiej nie dość, że możemy wszystko stracić to w dodatku możemy popaść w długi. A to niestety nie należy do najprzyjemniejszych stanów rzeczy. Bo przecież jeśli gramy w pokera i nagle zadłużymy się, żeby móc grać dalej, to i tak prędzej czy później będziemy musieli uregulować swój dług. W świecie kasyn i gier hazardowych nikt nie podaruje nam ani jednej złotówki.


Sytuacja egzekwowania swoich należności przez pracowników kasyna czy też innych firm, może przypominać niebezpieczne sceny z filmu. Nie oszukujmy się. Kasyna nie są zbyt prawymi i stawiającymi na sprawiedliwość działalnościami. Często w kasynach przesiadują ludzie, którzy swojego majątku nie uzyskali przez pomoc biednym ludziom czy też przez legalną pracę. Niekiedy są to ludzie związani ściślej ze światem przestępczym. Nie jest to żadną nowością. Jednak ludzie uzależnieni od kasyna to nie tylko osoby majętne czy bardzo bogate. Często trafia to uzależnienie na osoby, które przechodząc gorszy okres w swoim życiu nagle decydują się na jedną grę, by później wpaść w szpony nałogu. Niestety jest to okrutna prawda. Jednak takich ludzi nikt nie żałuje. Bo przecież każdy z nas jest kowalem swojego losu.

Jeśli chcemy grać w pokera na pieniądze, proszę bardzo. Jeśli chcemy zadłużyć siebie i swoją rodzinę, proszę bardzo. Jednak to my później będziemy ponosili bardzo surowe konsekwencje swoich wcześniejszych decyzji. Hazard oznacza ryzyko i niebezpieczeństwo. Na podstawie przytoczonych wcześniej słów można stwierdzić, że takie znaczenie słowa hazard jest jak najbardziej prawidłowe. Hazard może być miły i przyjemny. Może być chwilową zachcianką czy zabawą. Jednak w innej chwili może zamienić się dla nas w koszmar całego życia. Takie jest życie i warto pamiętać, że licho nigdy nie śpi.