Jednakowoż ostatnio naliczanie profitów na ROR-ach stało się mniej opłacalne dla przeciętnego Kowalskiego. W większości znanych banków, jakie działają od wielu lat, pobierane są okresowe opłaty, jakie nie dla każdego są niewielkie. Stąd też za prowadzenie konta w wybranych bankach trzeba czasem zapłacić nawet i kilkanaście złotych. Stąd też perfekcyjnym sposobem okazują się być rachunki w bankowości internetowej, za których utrzymanie nie są pobierane żadne opłaty.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią perfekcyjny sposób na odłożenie większych pieniędzy. Czasami bowiem dzieje się tak, iż staramy się zebrać większe pieniądze, jakie następnie chcemy spożytkować na określony cel. Nie zawsze zbieranie do skarbonki się udaje, bowiem możemy ciągle z niej podbierać jakieś drobne na aktualne wydatki. Rachunek oszczędnościowy pozwala jednak na gromadzenie pieniędzy z dużą stopą procentową. Klienci mają wówczas możliwość dostępu do oszczędności w dowolnym momencie, naturalnie bez utraty odsetek.

Ostatnim gatunkiem depozytu bankowego są naturalnie lokaty terminowe. W tym przypadku umowa podpisywana jest na konkretny okres i podobnie, jak w przypadku wcześniej wspomnianych depozytów bankowych, także dotyczy gromadzenia pieniędzy w banku. W tym jednakże przypadku bank zobowiązuje się oddać otrzymany kapitał razem z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania lokaty. Wchodząc w szczegóły, lokaty można by rozróżnić oprócz tego na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym wariancie po skończeniu się umowy jest ona błyskawicznie ponawiana i nie następuje wypłata środków dla klienta.

Konta osobiste da się podzielić na sporo wielorakich rodzajów, z jakich najpowszechniejszy jest w głównej mierze ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w taki sposób, że pozwala zbierać środki i przy okazji funkcjonuje jako specyficzna odmiana lokaty, czyli w przypadku znacznej kwoty mieszczącej się na koncie, doliczany jest miesięcznie odpowiedni procent, jaki w formie ekstra środków doliczany jest do reszty zdeponowanych przez nas środków.

W obecnych czasach w większości wszyscy mają konta osobiste. Są to jedne z kilku gatunków depozytów bankowych, z jakich jak wiadomo korzysta generalnie każdy.