Ślub- najbardziej wyczekiwany moment w życiu praktycznie każdego człowieka. Nawet pomimo zarzekania się, rzadko, naprawdę rzadko zdarza się ktoś kto nie potrzebuje, nie chce i nie czuje silnej chęci posiadania drugiej osoby, z którą mógłby dzielić życie. Oczywiście samo podejście do ślubu jest bardzo różne. Niektórzy nie chcą go brać, inni bardzo potrzebują tego kroku i gestu po to aby potwierdzić związek i tak dalej. Co osoba to chęć tak naprawdę.

Powszechne stereotypy głoszą, że mężczyźni unikają ślubu, natomiast kobiety bardzo do niego dążą planując go w najdrobniejszych szczegółach od najmłodszych lat. To, że staną kiedyś przed ołtarzem ze swoim księciem z bajki, w białej sukni jest dla nich niesamowicie ważne. Ale jak już zostało wspomniane, to są stereotypy, czyli zdarzają się przypadki, że to mężczyźni chcą ślubu a kobiety nie, bądź zupełnie inne sytuacje. To zależy od wielu czynników: wychowanie, wiara, religia, przekonania, a także jakiś partnerski kompromis. Nieraz, co jest bardzo smutne, na drodze do decyzji stoją zasoby materialne, albo zgoda rodziców, czy społeczne przyzwolenie. A to już są cięższe do przeskoczenia tematy. Jednak jeśli jakaś para już zdecyduje się, że chcą wziąć ślub zależy im na tym, aby wszystko było idealnie. Dużo wcześniej bukują termin w urzędzie czy kościele, albo w tym i tym miejscu, wysyłają zaproszenia do dokładnie przemyślanej listy gości, których chcą zobaczyć, z którymi chcą świętować ten dla nich wyjątkowy dzień.

couple-287152_640

 

Często nie mając pojęcia od czego zabrać się do planowania tak ważnego wydarzenia, które połączone jest z tak wieloma aspektami, tyle zależy od poszczególnych branż, które trzeba razem zebrać: kwiaciarnia, sala weselna, cukiernia, dekoracje, przejazd z kościoła/urzędu, miejsca do spania i tak dalej. Jest to bardzo ciężkie zadanie tym bardziej, że zazwyczaj organizujemy takie wydarzenie pierwszy raz w życiu. Oczywiście, że możemy najczęściej liczyć na pomoc rodziny, czy przyjaciół, jednak wart rozważenia jest dom weselny, jako instytucja, która zajmuje się organizacją ślubów konkretnie, ma w tej dziedzinie przeszkolenie, doświadczenie i wie w jaki sposób ten cały bałagan ogarnąć. Przyjęcia weselne to wcale nie łatwa sprawa jak mogłoby się wydawać z zewnątrz. Szczególnie właśnie dlatego, że wiążą się z nimi nieprawdopodobne wręcz emocje, które oczywiście są niezbędne do zaistnienia w ogóle projektu ślubu, jednak w tym wypadku mogą tragicznie utrudniać organizację przedsięwzięcia. Nerwy pary młodej, niecierpliwość, kryzysy, wahania, to wszystko może mieć spory wpływ na racjonalną ocenę sytuacji i środków, którymi dysponujemy. Będąc tak przejętym emocjonalnie, jeśli chodzi o tego typu wydarzenie, ciężko się skupić na tym czy chcemy mieć białe czy różowe baloniki.

Dlatego też najlepiej jak specjalista zbierze pomysły pary młodej i gdzieś wyszukując kompromisów, podda im gotowe rozwiązania do ewentualnej modyfikacji. Czasem osoba taka musi wcielić się wręcz w role mediatora między jednym a drugim pomysłem.

 

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela