Zarówno pozycjonowanie stron internetowych jak również reklama internetowa, to dwa sposoby na osiągnięcie sukcesu w sieci poprzez posiadanie własnej strony internetowej. Kiedy bowiem już założymy swoja stronę internetowa, możemy zająć się tak zwanym marketingiem internetowym, bądź zlecić go komuś wykwalifikowanemu i tym samym zadbać zarówno o reklamę naszej strony jak i o pozycjonowanie strony internetowej, co w rezultacie doprowadzi nas do zamierzonego sukcesu w sieci.
Stworzenie strony internetowej wiąże się z jej dalszą pielęgnacją, aby nie okazało się że jest bezużyteczna, a więc z reklamą internetową i z pozycjonowaniem, aby strona zaistniała i przyniosła zamierzony sukces w sieci. Nie zależnie od tego czy nasza strona to sklep internetowy czy serwis internetowy, utworzyliśmy ja po to aby przekazać dalej poprzez rozpowszechnianie na wszelkie sposoby, aby dotarła do jak największej grupy osób.
Dlatego zarówno reklama internetowa jak i pozycjonowanie stron ma za zadanie wyprowadzenie danej strony na wyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych, takich jak jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek czyli Google. Jeżeli odpowiednio zajmiemy się reklamą i pozycjonowaniem swojej strony internetowej na pewno osiągniemy zaplanowany wcześniej sukces w biznesie.