Grając w karty zawsze marzymy o wielkiej wygranej, w praktyce jednak nie wygląda to tak różowo. Zanim wejdziemy na poziom mistrzowski musimy pokonać masę trudności, na szczęście wielu błędów da się uniknąć dzięki rozsądnemu podejściu do karcianych rozgrywek.

Poker internetowy wymaga opanowania nie tylko zasad samej gry, ale również zapoznania się z mechanizmem oprogramowania komputerowego. Po rejestracji w serwisie nie warto od razu grać na pieniądze, bo najpewniej zakończy się to porażką. Pierwsze godziny swojej obecności w poker-roomie lepiej poświęcić na darmowe gry testowe i obserwację innych stolików, nie zaszkodzi też poczytać poradniki i słowniczki dla graczy. Mając takie podstawy, możemy już przystąpić do właściwej gry.

W serwisie zarejestrowani są zawodnicy o różnych poziomach umiejętności, logiczne więc, że na początku nie należy się dosiadać do stolików dla wytrawnych graczy. Wprawdzie zdobędziemy dzięki temu jakieś doświadczenie, ale będzie ono okupione wysokimi stratami. Stoliki czy turnieje pokerowe muszą być dopasowane do naszych umiejętności. Na kolejne poziomy lepiej przeskakiwać stopniowo, mając pewność, że trudniejszy przeciwnik jest już do pokonania. Warto pamiętać, że nie wszyscy gracze zachowują się do końca uczciwie i mogą oni celowo wykorzystywać brak doświadczenia przeciwnika by zyskać wyższą nagrodę.

Pod żadnym pozorem nie należy też przystępować do gry bez odpowiedniego budżetu. Przy małym bankrollu wskazane są stoliki z niskimi stawkami, tak by można się było dosiąść z maksymalnym buyinem. Odpowiednia ilość żetonów zapewnia nam komfort psychiczny, a to bardzo pomaga przy licytowaniu. Nie mówiąc o tym, że dobry gracz nie będzie polegał wyłącznie na szczęściu i czekaniu na dobrą rękę, tylko zawsze obliczy swoje realne szanse na wygraną przy określonej wartości buyinu.

Cechą dobrych graczy jest także cierpliwość. Rozgrywanie każdej ręki, która wydaje się względnie dobra, nie jest odpowiednią strategią dla mało doświadczonych zawodników. Zresztą nawet zawodowcy nie przesadzają z ryzykiem i wolą odpuścić kilka partii zamiast niepotrzebnie tracić żetony. Ocena poszczególnych rąk i możliwych kombinacji wymaga długiej praktyki, jest jednak niezbędna, jeśli myślimy o wygrywaniu.

Początkujący gracz musi również pamiętać, że inaczej gra się przy stoliku, a inaczej na turnieju. Stolik możemy w każdej chwili opuścić, jeśli uznamy, że dzisiaj gra nam nie idzie, albo przeciwnie, już wygraliśmy wystarczająco dużo i nie ma co kusić losu. W turnieju gra toczy się do wyłonienia zwycięzcy i nasze powodzenie w kilku partiach nie ma znaczenia, dopóki nie dostaniemy się do ścisłego finału. Innymi słowy, turniej wymaga zupełniej innej strategii, stąd też większość zaawansowanych graczy decyduje się albo wyłącznie na gry stolikowe albo tylko na turnieje.

Więcej informacji o pokerze znajdziesz odwiedzając aktualnie najlepszy polski serwis pokerowy PokerBreak. Zapraszamy!