W dzisiejszych czasach niestety kobiecość nie jest tak doceniana, jak miało to miejsce w dawnych czasach, kiedy każda kobieta ubierała się w eleganckie sukienki, a zakładanie spodni nie tylko nie było w modzie, ale również nie było dopuszczalne. W dzisiejszych czasach jednak wszystko jest dozwolone w stylu ubierania się, toteż modne sukienki odeszły na drugi plan, a kobiety coraz częściej wybierają wygodę, a nie piękno i chodzą w spodniach, spodenkach oraz rybaczkach. Nie jest to spowodowane jedynie wygodą, jest to również spowodowane idącą wciąż do przodu modą, w której to sukienki jesienne, czy też sukienki na wiosnę coraz rzadziej bywają w modzie, coraz częściej zaś zastępowane są innymi elementami odzieży damskie, a raczej męskiej, bowiem większość kobiet chodzi w modnych spodniach damskich.
Wiemy doskonale, ze spodnie to typowy ubiór mężczyzny, jednak w czasach kiedy kobiety walczyły o równouprawnienie, aby upodobnić się do mężczyzn coraz częściej zakładały spodnie, zaś w czasach późniejszych to moda wykreowała nową odzież damską dla kobiet, jaką są popularne spodnie jeans, spodnie sztruks oraz różnorodne spodnie z materiału. modne sukienki odchodzą coraz częściej na drugi plan, a jedyną porą roku w której możemy zobaczyć najwięcej kobiet ubranych w sukienki, jest oczywiście lato, kiedy jest tak gorąco, ze kobiety chętnie ubierają sukienki letnie.
Wtedy to również wygoda i komfort wygrywa, bowiem nie wiem jak cienkie spodnie nigdy nie zastąpią zwiewnej na wietrze i modnej sukienki na lato. Dlatego często mówi się o niedocenianiu kobiecości oraz zapominaniu o podstawowym stroju kobiety, jakim są modne sukienki, dlatego coraz częściej kobiety ubierają się w spodnie, spodenki oraz inne części odzieży damskiej zaczerpniętej od typowego męskiego ubioru.