Posiadanie swojego miejsca na ziemi to marzenie każdego z nas. Jest to naturalne dla każdego człowieka, że szuka miejsca, w którym może się czuć komfortowo i bezpiecznie. Nie bez powodu pojawiło się powiedzenie ” wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”. Jeśli jesteś na etapie szukania swojego wymarzonego miejsca na ziemi, na pewno zastanawiasz się jakiego wyboru dokonać. Dla wielu z nas jest to wybór na całe życie, ponieważ wiąże się on z wzięciem kredytu hipotecznego. Chcielibyśmy zadbać o to, aby był to wybór dobrze przemyślany, którego nie będziemy żałować przez całe życie. Jak dokonać takiego wyboru? Postaramy się pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Przede wszystkim musimy dokonać pierwszego wyboru, czy chcemy mieszkać w domu czy w mieszkaniu. Mieszkanie w domu stanowi komfort dla osób, które chcą mieć większą przestrzeń do życia, chcą uniknąć natrafienia na hałaśliwych lub uciążliwych sąsiadów. Nie musimy wtedy ograniczać się co do wielkości domu i możemy pomyśleć przyszłościowo na przykład o pokojach dla dzieci. Niewątpliwym atutem jest także własny ogród oraz miejsca parkingowe. Niestety posiadanie domu wiąże się także z dużymi wydatkami na zakup oraz utrzymanie. Jesteśmy wtedy związani wieloma obowiązkami, których wymaga opieka nad domem i jego obejściem. Dla osób, które pracują zawodowo, ale które chcą zapewnić sobie wysoki komfort życia, dobrym rozwiązaniem będzie zakup apartamentu. Jest to połączenie najlepszych cech mieszkania oraz własnego domu.

east-57th-st-apartments

 

Apartamenty takie mają często bardzo dużą powierzchnię, przypisane miejsca parkingowe, a niejednokrotnie także własny ogródek bądź taras. Jednocześnie koszty utrzymania apartamentu są niższe niż koszty utrzymania domu, ponieważ nie interesuje nas naprawa dachu bądź zepsutej latarni. Kompleksowa obsługa inwestycji sprawia, że nie musisz zajmować się sprawami związanymi z budową. Wybierasz miejsce które Ci odpowiada, a firma np. Grupa3d zajmuje się resztą. W zależności od wielkości miasta ceny apartamentów mogą być różne. Niewątpliwie na wysokość kwoty, jaką musimy zapłacić, ma wpływ także metraż apartamentu. Najbardziej komfortowe apartamenty mają powierzchnię od 60 metrów kwadratowych wzwyż. Ceny takich apartamentów mogą być zróżnicowane w zależności od miasta np. apartamenty Kraków może oferować w cenie od 250 tysięcy złotych wzwyż, podczas gdy w Warszawie cena ta może być nawet o połowę wyższa. Wszystko zależy od tego, z jaką miejscowością chcemy związać naszą przyszłość.
Warto mieć na uwadze położenie takich instytucji jak żłobek, przedszkole, szpital czy centra handlowe. Najbardziej pożądane są apartamenty w dzielnicach na obrzeżach miasta. Łączą one w sobie spokój, ciszę oraz niewielki ruch samochodów z niewielką odległością od centrum bez konieczności zamieszkiwania w nim. Bez wątpienia ceny będą bardziej okazyjne na obrzeżach miasta, co pozwoli nam zaoszczędzić środki na wyposażenie mieszkania z wyższej półki. Warto podjąć taką decyzję w sposób przemyślany i bez pośpiechu, a wtedy na pewni będzie ona trafna.

 

źródło: http://grupa3d.pl