Co zrobić, kiedy jesteśmy świadkami wypadku, pomagać, czy czekać na przyjazd służb medycznych? Czy nasze działania mogą być pomocne i skuteczne? Wiele pytań, na których odpowiedzi udziela nam najdoskonalej samo życie, szkolenie z pierwszej pomocy obecnie cieszy się coraz większą popularnością.Organizowane są zarówno spotkania jednorazowej, jak i tematyczne warsztaty odbywające się w różnorodnych terminach. Prowadzone przez specjalistów pozwalają na zapoznanie się zarówno z wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Każdy z uczestników otrzymuje możliwość zadawania pytań, rozwiewania pojawiających się wątpliwości, wykorzystania czasu szkolenia na przyswojenie jak najszerszej dozy informacji.

 
Bardzo istotnym elementem jest możliwość organizacji kursów zarówno dla pracowników najniższych szczebli, kadry kierowniczej, nauczycieli, wychowawców kolonijnych, jak i dzieci i młodzieży, pojawiają się bloki tematyczne odpowiednie dla danej dziedziny, warunków pracy, czy sytuacji, z jakimi możemy mieć miejsce. Pojawiają się zagadnienia z życia codziennego jak choćby umiejętność:

  • ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej
  • sprawdzenie odruchów życiowych
  • prowadzenie masażu serca na osobach dorosłych, jak i dzieciach9129801376_9dd59007bc_c

Każdy z uczestników zapoznaje się z pierwszą pomocą niesioną przy oparzeniach, wychłodzeniu organizmu, odmrożeniach, omawiane są metody działania w momencie, kiedy pacjent przestaje oddychać, kiedy widoczne są rany powypadkowe, wskazywane zostają metody prostego i szybkiego zabezpieczenia kończyn podczas złamań, krwotoków, urazów głowy, kręgosłupa.

 
Życie przynosi nam wiele niespodzianek, kiedy my bierzemy udział w wypadku drogowym, życzeniem każdego z uczestników takowego zdarzenia jest, aby w tłumie gapiów znalazła się choć jedna osoba, która będzie umieć udzielić nam w razie konieczności pierwszej pomocy. Akcje informacyjne uświadamiają społeczeństwo, że obojętność i strach są najgorszym elementem, jaki w takiej sytuacji możemy odczuwać, dodatkowo warto pamiętać, że za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu grozi nam odpowiedzialność karna.

 
Kursy i szkolenia bhp także cieszą się ogromnym zainteresowaniem, poruszane tematy mają za zadanie uświadamiać pracowników o niebezpieczeństwach, unikaniu komplikacji mogących mieć bardzo poważne skutki dla stanu naszego zdrowia, jak i życia.

5999200742_cf5af9a595_b
Obecnie wykwalifikowany personel, jest najlepszą wizytówką nowoczesnych zakładów pracy Warszawa, pracodawcy samodzielnie bardzo chętnie współpracują ze szkoleniowcami, którzy regularnie odwiedzają placówki, prowadzą zajęcia w sposób bardzo ciekawy i interesujący dla uczestników.Bloki tematyczne dostosowane są do różnorodnych wymogów, każdy kurs zakończony jest wręczeniem dyplomów lub certyfikatów potwierdzających czynny udział w zajęciach.

 
Największym jednak atutem jest wiedza wynoszona z takich spotkań, która w codziennym życiu stanowi najlepszą receptę na obojętność, czy strach w sytuacjach, w których czyjeś zdrowie, czy życie narażone jest na niebezpieczeństwo. Umiejętność pomocy jest naszą najlepszą obroną.

źródło: http://www.warszawa.bhp-center.com.pl/