Dzień ślubu i wesela to dla każdego z nas bardzo ważne wydarzenie. Chcemy, żeby tego dnia wszystko było idealnie, żebyśmy mogli go wspominać z uśmiechem na ustach i żeby za każdym razem kojarzył nam się z czymś przyjemnym. Organizacja ślubu co prawda nie jest rzeczą łatwą, ale z odpowiednim przemyśleniem możemy sobie z tym spokojnie poradzić. Najważniejsze jest, żeby przygotowania podjąć dosyć szybko, czekanie na ostatnią chwilę nic nie daje, chodzi o to, żebyśmy mieli pewność, że ze wszystkim zdążymy.

W pierwszej kolejność musimy zamówić salę weselną. Terminy na zamawianie sal weselnych wynoszą czasami nawet 2 albo 3 lata, wiec jeżeli będziemy z tym zbyt długo zwlekać, to może się okazać, że nie będziemy mieli gdzie wyprawić swojego wesela. Jeżeli sala weselna jest już zamówiona, trzeba pomyśleć o księdzu. Ślub przecież nie może odbyć się bez osoby duchownej, no chyba, że będziemy brali wyłącznie cywilny. Jeżeli jednak decydujemy się na taki w kościele, to siłą rzeczy musimy załatwić wszystkie sprawy, które nas do takiego ślubu dopuszczą.

Chodzi tutaj przede wszystkim o papiery, takie jak świadectwo chrztu, komunii świętej, bierzmowania, potwierdzenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich. Dalej zostaje nam już tylko organizacja wesela, zatrudnienie zespołu lub wodzireja, kucharki, catering. Niektóre sale weselne mają już swoja obsługę, w innych przypadkach musimy się o nią postarać sami.

Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz ślub. Na jaki charakter się zdecydujemy, jakie atrakcje będziemy chcieli przygotować dla naszych gości. Im więcej starań włożymy w przygotowania, tym ich efekt może się okazać lepszy. Jeżeli jednak zapomnimy o jakimś elemencie, to siłą rzeczy ten najpiękniejszy dzień może nie być wcale tak idealny, jakbyśmy chcieli. W każdym bądź razie istnieje kilka elementów, o jakich musimy pamiętać. Dość szybko trzeba sobie zamówić winietki ślubne, zaproszenia, zorganizować samochód dla pary młodej.

Jeśli wszystkie te zadania spiszemy na kartce, to okaże się, że organizacja ślubu (http://www.abcslubu.pl/slub-i-wesele/organizacja-slubu-i-wesela) jest niezwykle absorbującym zajęciem. Jeśli nie chcemy brać na siebie tego jarzma, możemy zatrudnić specjalną firmę, która zajmie się przygotowaniami. Jeśli jednak chcemy zrobić wszystko sami, musimy się liczyć z tym, że przez kilka tygodni nasze życie będzie się kręciło wyłącznie wokół ślubu. Reasumując jednak – jest warto, bo zapamiętanie tego cudownego dnia, to dla nas najlepsza pamiątka.

Nawet, jeżeli nie będzie wystawnie. Nawet, jeśli nie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, to organizacja wesela i tak daje tyle energii, że efekt końcowy musi się podobać. Ten dzień, kiedy przyszli małżonkowie stają przed ołtarzem w pięknych strojach – to zapada w pamięć na długie lata. I nikt w takiej chwili nie myśli o tym, ile czasu, poświęcenia i pieniędzy zajęła organizacja ślubu. Każdy o tym wie, ale udaje, że jego to nie dotyczy. Tym czasem większość z nas ma okazję przeżyć to przynajmniej jeden raz w życiu i przekonać się, że praca może być bardzo przyjemna, szczególnie ta, nad własnym ślubem.