Internet jest siecią bez której wielu ludzi nie wyobraża sobie życia oraz pracy. Dzięki niemu mamy w każdej chwili dostęp do najświeższych danych. Jest to obecnie największe źródło informacji. Wiele osób uważa, że kończą się czasy w których, aby przejrzeć różne strony internetowe, musimy włączać komputer. Obecnie każdy nowszy telefon komórkowy Smartfon czy PDA posiadają przeglądarkę internetową. Jest ona tak użyteczna, jak przeglądarki przeznaczone do naszych PC.

Na nasze urządzenie komunikacyjne możemy także zainstalować przeróżne aplikacje do obsługi poczty elektronicznej. Bardzo przydatną aplikacją jest IM+, która w naszym telefonie umożliwi nam korzystanie z gadu gadu oraz innych komunikatorów. Dzięki odpowiedniemu programowi, możemy też korzystać z czatów internetowych. Telefon jest w stanie zastąpić prawie wszystkie opcje telefonu. Możemy nawet przesyłać pliki przez Internet za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania. Dla miłośników muzyki również znajdzie się wiele aplikacji związanych z Internetem. Jedną z nich jest na przykład Sonar, który umożliwia nam odsłuchiwania radia internetowego. Jeśli posiadamy ulubioną przeglądarkę na naszym komputerze, z całą pewnością znajdziemy także jej odpowiednik na nasz telefon. Jeśli lubimy rozwijać nasz sprzęt elektroniczny o kolejne aplikacje, z całą pewnością powinniśmy spędzić kilka godzin na przeglądaniu różnych stron internetowych z aplikacjami.

Nie wszystkie aplikacje są darmowe. Lecz przed zakupem każdego drogiego programu powinniśmy się dobrze zastanowić, gdyż na pewno istnieje jego mniej rozbudowany darmowy odpowiednik. Niestety nawet najlepszy smartfon nie ma tych możliwości co komputer. Jedną z nich są gry komputerowe. Na naszym telefonie nie znajdziemy na razie gry tak dobrej jak wielkie produkcje na komputer. Zawsze będą różnice w grafice oraz wygodzie gry. Duże znaczenie mają tu gry przez sieć. Również nie wygodne będzie oglądanie filmów na smartfonie, głównie z powodu małego ekranu.