Teraz zajmiemy się historią hazardu, spróbujemy wszystkim przybliżyć dzieje historyczne hazardu, to jest kiedy, jak i gdzie powstał. Znaczenie słowa hazard to dosłownie ryzyko i niebezpieczeństwo, zatem już od początku możemy powiedzieć, iż hazard jest dla odważnych i nie bojących się ryzyka w grze. Hazard swoje początki ma w prastarych dziejach, mówi się nawet o średniowieczu i starożytności, kiedy to powstał prototyp pokera, mówi się również on niedoskonałej ruletce z symbolami, a nie liczbami jak jest to obecnie.
Historia spisana zaś mówi o powstaniu ruletki w 1645 roku, o powstaniu pokera w 1834 roku oraz o powstaniu blackjack’a około osiemnastego wieku. W zależności którą historią będziemy się kierować, czy tą z legend czy tą spisaną, za początek hazardu weźmiemy odpowiednio różny wiek naszej ery. Jednak tak naprawdę nie interesuje nas aż tak stara historia hazardu, bowiem kasyna gry zyskały swoją największą popularność w dwudziestym i dwudziestym pierwszym wieku. To te czasy obecnie liczą się najbardziej, również w tych czasach powstały tak zwane kasyna online, czyli miejsca do gry hazardowej w sieci.
Są one równie profesjonalne oraz fascynujące, jak tradycyjne kasyna, co więcej kasyna internetowe coraz częściej wypierają tradycyjne kasyna z rynku hazardowego. Bowiem coraz częściej wygodniej nam pozostać w domu, zasiąść jedynie przed naszym komputerem i rozpocząć grę, niżeli jechać na drugi koniec miasta, aby móc dostać się do kasyna gry w naszym mieście. To w dzisiejszych czasach hazard jest jedną z najbardziej pożądanych rozrywek dwudziestego pierwszego wieku, a hazard online z dnia na dzień powiększa swoją popularność i sławę na całym świecie. To dwudziesty oraz dwudziesty pierwszy wiek jest czasem hazardu i wszelkich gier hazardowych, słynnych na całym świecie, jak poker, ruletka oraz blackjack.