Rodzinne spotkania to zmora większości z nas. Zawsze, kiedy tylko większość jej członków się zjeżdża od razu powstaje problem jak i gdzie i ich przyjąć. Abstrahując od tego, do czego zdolni są krewni, czyli do ciągłego rozmawiania o chorobach i nadużywaniu trunków wysokoprocentowych kłopotliwą sprawą jest, jeśli nie da się pokazać jak zamożna jest nasza rodzina i jak bogato my potrafimy ich przyjąć.

Siedzenie przy domowy stole przy cieście i kawie odchodzi już w niepamięć. Coraz częściej rodziny przy specjalnych okazjach takich jak pierwsza komunia, czy chrzciny dziecka spotyka się w specjalnie przygotowanych do tego salach. Polacy są coraz bardziej zamożni i zapracowani, dlatego decydują się wszystko powierzyć organizatorom imprez. Sale bankietowe często mają swojego pracownika odpowiedzialnego za to, aby ugościć właściwie i zgodnie z oczekiwaniami swojego klienta. Oczywiście, na rodzinnych imprezach sale bankietowe nie kończą swojej działalności. Bardzo często firmy organizują w nich imprezy integracyjne. Taka impreza integracyjna to okazja dla szefostwa do poznania się z pracownikami, oraz do zacieśnienia więzi między współpracownikami. Mimo wszystko największy dochód i najczęstszymi klientami takich sal są nowożeńcy.

6914717021_0692605a67_z

 

To właśnie oni szukają miejsca gdzie można by przyjąć gości na swoje wesele. Wtedy sala bankietowa to sala weselna, gdzie goście cieszą się razem z młodą parą a przy okazji także jedzą wykwintne dania i piją sporo ilości napojów nie tylko tych bezalkoholowych. Sale takie zwykle mieszczą od kilkudziesięciu do kilkuset osób w zależności od ich powierzchni i kształtu. Bardziej rozbudowaną wersją takiej sali weselnej jest dom weselny. To budynek przeznaczony bezpośrednio i tylko i wyłącznie pod usługi dla nowożeńców. Domy takie mają nie tylko salę bankietową, ale także niejednokrotnie specjalny wystrój nawiązujący do ślubu, pokoje gościnne dla gości wesela a także specjalne pokoje dla nowożeńców. W domach weselnych organizowane są też sesje zdjęciowe dla par młodych, oraz dla gości i rodziny.

4111640060_182c0eedd1_z

 

Jeśli macie kogoś znajomego, kto waha się gdzie zorganizować swoje wesele polećcie mu pomysł z domem weselnym a na pewno się nie zawiedzie. Oczywiście takie sale pobierają opłaty za swoje usługi i na kieszeń tak zwanego przeciętnego Kowalskiego mogą to być zaskakująco wysokie ceny. Jednakże należy pamiętać, że ta przestrzeń jest wynajęta tylko dla was i zwykle jest chroniona i zabezpieczana, ponadto nad obsługą imprezy czuwa obsługa a i sam catering to też wydatek, który ktoś musi przyjąć na własny portfel. Jednak zarówno firmy jak i nowożeńcy bardzo chętnie korzystają z usług takich sal i domów, ponieważ odciąża to ich głowy od spraw związanych z organizacją i logistyką. Cena też bardzo często różni się w zależności od lokalizacji sali, ponieważ miejsca w centrum dużych miast są dużo lepiej skomunikowane dla większości niż małe miejscowości nad jeziorem gdzie trzeba na własną rękę dojechać.

Czynnik lokalizacyjny to najistotniejsza rzecz czy sala weselna będzie miała klientów czy też nie. Konkludując, sale weselne to dobre miejsce, jeśli ma się odbyć impreza integracyjna lub ślub a przeciętne dla spotkań rodzinnych.

 

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela