Gdy wspaniały umysł stworzy ponadczasowe dzieło, zyskuje on wielopokoleniową sławę. Tak też było z firmą New Era.

Jak to się zaczęło?

Historia firmy sięga aż 1920 roku kiedy to Ehrhardt Koch założył własną firmę produkującą nakrycia głowy. Samo powstanie firmy nie było zbyt łatwym przedsięwzięciem, ponieważ Koch wcześniej pracował na etacie i pierwsze fundusze na rozruch firmy pożyczyła mu jego ciotka.
Dzięki nieszablonowym pomysłom oraz zawziętości Kocha firma New Era zaczęła prężnie rozwijać się na Amerykańskim rynku. Ogromnym przełomem okazał się rok 1954 kiedy to Ehrhardt wyprodukował dla zawodników Basebolu czapki z daszkiem, te słynne basebolówki, które obecnie znane są na całym świecie. Pierwsze czapki miały z przodu ponad daszkiem logo klubu, w którym grał zawodnik. Jednak w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych czapka trafiła do masowej sprzedaży. Firma New Era logowała swoje nakrycia głowy literami „N” oraz „Y” nałożonymi na siebie. Litery to skrót od Stanu Nowy York z którego firma się wywodzi. Po dziś dzień czapki New Era rozchodzą się po całym świecie.

Moda na co dzień

Czapka New Era obecnie jest nie tylko przeznaczona dla zawodników, ale istnieją jej wersje zarówno damskie, męskie jak i dziecięce. Obecnie firma na tyle się rozwinęła, że w ofercie obok czapek figurują również buty oraz odzież. Wszystkie produkty oczywiście ze znanym logo New Era. Odzież New Era to sportowy styl oraz niesamowita wygoda. Dzięki swojej renomie to New Era tworzy style oraz trendy panujące na światowych rynkach mody.
Jeżeli chodzi o czapki to producent zadbał o to, by można było znaleźć swój model na każdą porę roku oraz dla każdego z członków rodziny. Hitem w internecie są zdjęcia maluszków w czapkach zimowych z pomponem!

Kultura a Marka NY

Czapki New Era można zaobserwować w wielu filmach oraz teledyskach. Szczególnie ten rodzaj czapek upodobali sobie raperzy oraz wokaliści muzyki Pop. W wielu kręgach czapki Kocha są wyznacznikiem mody oraz prestiżu. Dzięki nim można zaistnieć w danym towarzystwie.

Edycje limitowane

Co jakiś czas Firma wypuszcza ze swojej linii kilka niezwykłych modeli czapek, które są prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Niestety na rynku istnieje wiele podróbek, więc należy kupować tylko w znanych sklepach, a nie na bazarowych stoiskach. Podróbki znacząco różnią się od oryginałów, szczególnie jakością materiałów wykonania.

Przez jednego człowieka z pomysłem, któremu spełnił się „amerykański sen” możemy cieszyć się niezwykłymi czapkami i akcesoriami. Więcej o kultowych czapkach marki New Era przeczytacie na stronie czapkinewera.pl