Pierw trzeba zwrócić uwagę zaś na oprocentowanie, które ustanawia nadrzędny parametr lokat, które powinno być większe, niż obecna inflacja, i którego wartość musi uwzględniać tak zwany podatek Belki, wynoszący dziewiętnaście procent.

Po drugie, lokaty bankowe wybiera się z uwagi na tak zwaną kapitalizację, czyli włączenie pozyskanych odsetek do całokształtu kapitału, a aby każdego dnia zarabiało dla nas coraz więcej środków pieniężnych, najlepszym typem będzie kapitalizacja codzienna. Po trzecie wreszcie, warto rozeznać się co do czasu trwania konkretnej lokaty, bowiem propozycje są sporządzane tak, że im jest on dłuższy, tym większe oprocentowanie, wszakże zaleca tu też rozeznać się odnośnie swoich możliwości unieruchomienia kapitału, bo jego przedterminowe wyciągnięcie przekłada się bezwzględnie na stratę dotychczasowego zysku.

To oczywiście nie koniec, gdyż trzeba również rzucić okiem na to, czy lokata jest kosztowna w założeniu i w używaniu, czy możemy to zrealizować za sprawą sieci internetowej, czy wzmiankowane przed chwilą odstąpienie od umowy przed czasem jest związane z uzupełniającymi karami finansowymi, czy mamy kontakt z bankiem fachowym, czy otwarcie lokaty postuluje posiadania weń konta osobistego, czy zaprezentowane w ofercie oprocentowanie lokat jest stałe czy też zmienne, czy kwota minimalna i maksymalna nas satysfakcjonuje, i tak dalej.

Jeśli mamy nieco oszczędzonych środków pieniężnych, warto zwielokrotnić ich wartość na lokacie, tym szczególniej że zwyczajne konto kapitału nie pomnaża, a zatem zaprzepaszcza okazję zbicia nań przychodu. Jak natomiast wyselekcjonować najlepsze lokaty bankowe wtedy, gdy propozycji jest naprawdę multum? A no poprzez kierowanie się kilkoma podstawowymi kwestiami, determinującymi intratność konkretnych z nich.

Szczęśliwie, owe aspekty da się zweryfikować nader prędko, w czym wesprze nas ranking lokat, który też trzeba wytypować z rozwagą, patrząc między innymi na częstość aktualizacji, banki z którymi takowy współdziała, czy klarowność interfejsu. Gdy jednak napotkamy ranking, który będzie się cechował solidnością, możemy być pewni, że bez jakiegokolwiek kłopotu znajdziemy dla siebie propozycję doskonałą. Jasne, należy przeznaczyć na to nieco wolnego czasu, lecz pamiętajmy, że chodzi tu o instrument bankowy, a to wiąże się bezwzględnie z naszymi środkami pieniężnymi, o które naprawdę warto walczyć, przede wszystkim w czasach dzisiejszych, zdominowanych wzrastającym bezrobociem, wszechobecnym kryzysem i pozostałymi niebezpieczeństwami natury finansowej.